FISU pasaulio studentų orientavimosi sporto slidėmis čempionatas

Šveicarijoje sausio 12-16 dienomis vyko FISU pasaulio studentų orientavimosi sporto slidėmis čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo Emilija Tamoševičiūtė (Vilniaus universitetas) ir  Kasparas Šulčys (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

Pirmąją varžybų dieną (sausio 12 d.) sportininkai varžėsi sprinto trasoje.
Emilija Tamoševičiūtė bei Kasparas Šulčys užėmė 21 -ąsias vietas. Merginų grupėje Emilija Tamoševičiūtė 2.3 km trasą su 12 kontrolinių punktų įveikė per 16 min. 39 sek. ir nugalėtoja tapusiai Elin Schagerstrom iš Švedijos nusileido 4 min. 21 sek.
Vaikinų grupėje Kasparas Šulčys 2.4 km trasą su 12 kontrolinių punktų slydo 12 min. 35 sek. ir čempionui Jonatan STÅHL iš Švedijos pralaimėjo 1 min. 52 sek.

Antrąją varžybų dieną (sausio 13 d.) sportininkai varžėsi persekiojimo trasoje.
Merginų grupėje Emilija Tamoševičiūtė startavo iš 21 pozicijos ir 5.2 km trasą su 17 kontrolinių punktų įveikė per 41 min. 20 sek. bei finišavo 18-toje vietoje. Aukso medalį iškovojo Švedijos atstovė Elin SCHAGERSTRÖM.

Vaikinų grupėje Kasparas Šulčys startavo iš 21 pozicijos ir 6,3 km trasą su 21 kontroliniu punktu slydo 35 min. 27 sek. bei iškovojo 20-ąją vietą. Čempionu tapo Šveicarijos sportininkas Nicola MÜLLER.

Bendro starto varžybose (sausio 15 d.) merginų grupėje Emilija Tamoševičiūtė 7.6 km trasą su 29 kontroliniais punktais įveikė per 46 min. 47 sek. bei finišavo 20. Dar vieną aukso medalį iškovojo Švedijos atstovė Elin SCHAGERSTRÖM. Vaikinų grupėje Kasparas Šulčys 8,6 km trasą su 34 kontroliniais punktais slydo 44 min. 10 sek. bei iškovojo 20-ąją vietą. Čempionu vėl tapo Šveicarijos sportininkas Nicola MÜLLER.

Paskutiniąją varžybų dieną sportininkai varžėsi 6 etapų sprinto estafečių varžybose. Lietuvos komanda - Emilija Tamoševičiūtė ir Kasparas Šulčys, trasą įveikė per 1 val. 6 min. 26 sek. bei iškovojo 7 vietą. Nugalėtojais tapo Švedijos atstovai. Iš viso startavo 20 komandų.

2025 m. vyks FISU pasailio žiemos universitetų žaidynės, kurios programoje bus ir orientavimosi sportas slidėmis, o nuo 2027 m. orientavimosi sportas slidėmis yra privalomoje žiemos žaidynių programoje.

Lietuvos orientavimosi sporto federacija finansavo studentų sportininkų dalyvavimą FISU pasaulio orientavimosi slidėmis čempionate.